Skolēnu aktivitātes

18.aprīlī 11.klase devās uz Rīgu, kur mācību ekskursijas ietvaros Latvijas nacionālajā vēstures muzeja pagaidu mājvietā Brīvības ielā (rudenī muzejs atgriežas savā īstajā mājvietā Rīgas pilī) bija divas muzejnodarbības.

Sākotnēji skolēni izteica savus viedokļus par to kas ietekmēja vēsturē un mūsdienās modes tendences. No stāstītā un prezentācijas guva priekšstatu par to kas noteica modi dažādos laika periodos Eiropā un Latvijā no 16.-20.gadsimtam. Kādi apstākļi noteica modes tendences apģērbā, kultūrā, arhitektūrā un citās jomās. Ja kāds mācēja sarunāt, tad izdevās pat pielaikot 20.gs. sākuma aksesuārus.

Vēlāk skolēni tika iepazīstināti ar tiesību normu attīstību Latvijas teritorijā: no viduslaiku normām un likumiem, kur noteicošās bija kārtu tiesības, jauno laiku likumdošanas tendences: nolasot noteiktu sociālo grupu tiesības un pienākumus. Tad iegūst priekšstatu arī par pilsētnieku, pagastu iedzīvotāju tiesību īpatnībām un kā vēsturisko procesu ietvaros nonāk pie neatkarīgās Latvijas pamatlikuma – Satversmes izstrādes un vēlēšanu tiesību iegūšanu visiem valsts pilsoņiem. Bija iespēja vērot ierakstītos video kā mūsdienu aktieri attēlo Satversmes sapulces debutātu debates, novērtējot tā laika argumentus un debašu kultūru. Jaunieši varēja piedalīties arī improvizētā balsošanā par dažādiem problēmjautājumiem un vēlāk pamatojot savu izvēli. Veidojās izpratne, ka likumdošana un izsvērtu likumu pieņemšana nav vienkāršs process. Paldies muzeja kolektīvam par nodarbībām. Paldies jauniešiem par iesaistīšanos, viedokļiem. Paldies skolotājai Skaidrītei Spudzānei par sadarbību.

Laukumā pie Brīvības pieminekļa klases skolēni iepazinās ar stendos izvietotiem materiāliem par Latvijas ceļu uz NATO, kā arī valsts darbību organizācijas ietvaros.

Tāpat jaunieši varēja pārbaudīt savas prasmes, spējas un sadarbību izlaušanās istabās.”

11.kl.audzinātājs Arvo Karelsons