No 26.septembra
Baldones vidusskolā uzsāk Erasmus+ projekta īstenošanu
No 26. septembra līdz 2. oktobrim Baldones vidusskolas skolēni Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA 2) skolu apmaiņas partnerību projektā ”Save the Nature through Education” (Saglabājam dabu izglītojot) piedalījās mācību mobilitātē Polijā, ciematā Górka Duchowna. Mūsu skolu pārstāvēja divi pedagogi un pieci skolēni no 4. līdz 7. klasei. Visiem skolēniem tas bija pirmais skolēnu grupas īstermiņa apmaiņas brauciens Erasmus+ programmā.
Atklāšanas dienā, cienājot ar maizi un sāli, mūs sirsnīgi sagaidīja ciemata skolas vadība, pedagogi, izglītojamie un pašvaldības pārstāvji.
Visiem dalībvalstu pārstāvjiem bija uzdoti mājasdarbi. Mūsu skolēni bija sagatavojuši prezentācijas un video par Latviju – dabas resursiem Latvijā, Baldoni un Baldones vidusskolu. Liels prieks bija par mūsu skolēnu pašu sagatavotajām prezentācijām, par ko sakām paldies izpalīdzīgajai informātikas/datorikas pedagoģei Jogitai Miklašonokai un skolēnu vecākiem.
Skolēni mācību mobilitātes laikā, darbojoties grupās, pētīja globālās sasilšanas ietekmi uz zemeslodi, bišu populācijas lomu dabā, atkritumu pārstrādes nepieciešamības nozīmi ilgtspējīgai attīstībai, kā arī uzlaboja savas komunikācijas, prezentēšanas un svešvalodu lietošanas prasmes. Kopīgi stādīja kokus, piedalījās mācību ekskursijās tuvējās pilsētās, apmeklēja radošās darbnīcas, kurās no atkritumiem radīja jaunus priekšmetus, kā arī aktīvi darbojās mācību seminārā, kurā tika iepazīstināti ar atkritumu pārstrādes iespējām un nozīmi, kā arī prezentēja risinājumus ilgtspējīgai attīstībai. Mācību ekskursijā apmeklēja ūdens muzeju Hydropolis. Projekta pēdējā mobilitātes dienā, kopā darbojoties starptautiskajās grupās, skolēni izveidoja plakātu ar vēstījumu nākotnei.
Reinis: “Man patika pirmā diena, kur mēs braucām sasveicināties ar poļu bērniem un pastāstījām par savu valsti, kā arī lietas, kas mums bija jātaisa. Pilsētas bija skaistas. Man arī patika paskatīties māju arhitektūru, kā arī ieinteresēja kultūra, kas ir tik citādāka un interesanta. Man patika gandrīz viss – ja būtu vēl viena iespēja aizbraukt uz citu valsti, es to izmantotu. Bija vērts braukt.”
Selīna: “Man ļoti patika Polijā diner with family (vakariņas ar ģimenēm), kur ēdieni bija ļoti garšīgi. Patika uzzināt jaunas lietas, kā arī ūdens muzeja apmeklējums.”
Ance: “Man šķiet, ka brauciens bija ļoti jauka pārmaiņa šajā laikā, kad ierobežojumu dēļ nevar darīt ļoti daudzas lietas un nav viegli. Noteikti brauktu uz vēl citām valstīm ar Erasmus+, ne tikai uz Poliju. Šajā braucienā es ne tikai labi pavadīju laiku, bet arī daudz ko iemācījos. Paldies Erasmus+ un Baldones vidusskolai par šo iespēju!”
Raivo: “Man brauciens ļoti patika. Daudz interesantu notikumu. Uztraukuma pilna bija pirmā diena. Prezentācija un angļu valoda. Patika vakariņas pie poļu bērniem, muzejs, bites un koku stādīšana. Iemācījos lielāku atbildību pret sevi un citiem. Man patika apmācības un atpūta no mācībām skolā. Sajutos īpaši gaidīts Polijā. Biju ļoti uztraukts, kā man ies, bet man viss sanāca.”
Agate: “Man ļoti patika Polijā. Visvairāk man patika vakari pie poļu ģimenēm un iespēja runāt angliski. Patika arī ekskursijas un ūdens muzejs. Ceru, ka būs iespēja braukt vēl.”
Saņēmām ļoti daudz komplimentu par mūsu skolēnu teicamajām angļu valodas zināšanām, par to paldies angļu valodas pedagoģēm – Janai Babrei-Laimei, Madarai Kaužēnai un Ivetai Melngailei. Kopumā mobilitātē piedalījās piecu dalībvalstu pārstāvji no Grieķijas, Turcijas, Rumānijas, Polijas un Latvijas. Mobilitātes dalībnieki novērtēja iespēju tikties klātienē un kopīgi īstenot projekta mērķus un uzdevumus.
Cerot uz citiem veiksmīgiem sadarbības projektiem,
Sanita Mežiniece un Sandra Lapiņa-Kupča